Ostatnie z nas 2 wyjaśniono i dyskusję na spoilerze (2023)

Jako kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier z epoki PS3,Ostatni z nas część 2ma dużo ciężaru na ramionach.Ale podczas gdy deweloper Naughty Dog mógł łatwo grać w bezpieczne miejsce w tej kontynuacji, zamiast tego studio próbowało dostarczyć coś jeszcze trudniejszego niż jego poprzednik.

Trzeba przyznać, że wiele gier będzie bardzo polaryzacyjne dla fanów ze względu na wybory dokonane przez programistę.Próbując pokazać niekończący się cykl przemocy,Ostatni z nas część 2Czy niektóre rzeczy, których gracze nigdy nie będą się spodziewać, i niektórzy, których mogą nie lubią.

Historia wOstatni z nas część 2widzi Ellie w zadaniu zemsty.Po śmierci Joela jest zdeterminowana, aby wyśledzić ją Abby i Kill.

Podróż Ellie w Seattle

W ciągu 3 dni Ellie kontaktuje się z wieloma przyjaciółmi Abby podczas współpracy z dziewczyną Diną i byłym chłopakiem Diny, Jesse.Wiedzą, że Tommy również szuka Abby, więc część podróży obejmuje również próbę znalezienia i pomocy.

Po drodze Ellie zabija wielu członków WLF, w tym niektórych przyjaciół Abby, którzy byli obecni po śmierci Joela.Jedna z lekarzy, Nora, ma szczególnie paskudne spotkanie z Ellie, gdzie naraża ją na zarodki zarażonych, a następnie brutalnie ją bije.Wraz z postępem Ellie staje się coraz bardziej nielogiczna, a jej obsesja na punkcie znalezienia Abby rośnie.

POWIĄZANY:Ostatnia recenzja części 2

Poprzez serię retrospekcji gracze dowiadują się, że Ellie połączyła wydarzenia pierwszej gry i zdali sobie sprawę, że Joel uratował ją zamiast pozwolić jej być źródłem lekarstwa.Ellie kończy emocje w decyzji Joela i powoduje ogromną rozłam między nimi.Wiele scen retrospekcji maluje odległy związek między Ellie i Joelem, co sugeruje, że zemsta Ellie jest napędzana przez jej gniew, że nie jest w stanie z nim pogodzić.

Ellie ostatecznie musi kontynuować misję samą, ponieważ Dina ujawnia, że jest w ciąży z dzieckiem Jessego.Jesse dołącza do Ellie w części misji, ale ostatecznie odrywa się, by znaleźć Tommy'ego, który jest pozornie pobliski.Ale Ellie miała obsesję na punkcie znalezienia i zabicia Abby, że traci z oczu prawie wszystko inne.

Nigdzie to nie staje się bardziej widoczne niż wtedy, gdy Ellie dociera do Aquarium w Seattle, gdzie Abby powinna się ukrywać, ale zamiast tego znajduje byłego chłopaka Abby Owena i jego dziewczyny, Mel.Zamiast pozwolić im uciec lub nawet wyjaśnić, Ellie zabija ich obu, ale nie wcześniej, zanim Owen ujawnia, że Mel jest w ciąży z umierającym oddechem.To otwierające oczy objawienie dla Ellie i jest ogarnia szokiem.Tommy i Jesse odkrywają Ellie, a teraz, kiedy w końcu jest świadoma swojego zniszczenia, Ellie postanawia wrócić do Diny i zrezygnować z zadania zemsty.

The Last of Us 2 Ending Explained and Spoiler Discussion (1)

Przegrupując się w opuszczonym teatrze, którego Ellie i Dina wykorzystali jako rodzaj bazy, czwórka przygotowuje się do powrotu do obozowiska w Jackson, gdy pojawia się Abby.Zabija Jessego i zmierzy się z Ellie.

Abby w Seattle

Następnie, w nieoczekiwanym akcentie,Ostatni z nas część 2 stawia graczy kontrolę nad Abbyi pokazuje te same trzy dni z jej perspektywy.Poprzez retrospekcje gracze dowiadują się, że tata Abby był chirurgiem, który miał działać na Ellie i potencjalnie rozwinąć lekarstwo na wybuch wirusowy.Ale, jak widać w pierwszej grze, Joel interweniuje i zabija tatę Abby.

Więc podczas gdy gracze nigdy tego nie widzą, Abby dążyła do zemsty po tym, jak straciła ojca z rąk Joela.Poprzez retrospekcje przeplatane przez jej sekcję gracze dowiadują się, że Abby próbowała żyć szczęśliwym życiem ze swoim chłopakiem Owenem, ale jej obsesja na punkcie Joela stworzyła rozłam między nimi.Oczywiste jest, że Owen i Abby nadal troszczą się o siebie, gdy gracze po raz pierwszy ich spotykają, ale ona, podobnie jak Ellie, nie może wymyślić nic innego.

Podróż Abby jest trochę inna, ale próbuje humanizować postać poza podstawowym złoczyńcą.Poprzez swoje grywalne działania Naughty Dog pokazuje, że istnieją podobieństwa między Abby i Ellie, a ona jest równie konfliktowa w swoich decyzjach.Próbuje pomóc Owenowi, który jest oznaczony wyrzutkiem z WLF, a oboje nawet planują użyć łodzi do popłynięcia do Santa Barbara i poszukiwania świetlików.

The Last of Us 2 Ending Explained and Spoiler Discussion (2)

Abby pomaga nawet dwoje rodzeństwa, Yary i Lev, którzy uciekają z kultu seraptowego i próbuje zapewnić im bezpieczeństwo.Niestety, młodsze rodzeństwo, Lev, postanawia wrócić na wyspę Seraphite w tym samym czasie grupa Abby's WLF rozpoczyna atak.Yara zostaje zabity, ale Lev i Abby są w stanie uciec, gdy płonące miasto Seraphite.

Po powrocie do akwarium Abby odkrywa, że Owen i Mel zostali zabici i zauważa mapę, którą pozostawiła Ellie.Podróżuje do teatru i wkrada się, by zmierzyć się z Ellie, ale najpierw znajduje Tommy'ego.Podczas gdy oboje się kłócą, Jesse i Ellie przebili się przez drzwi, a Abby szybko strzela Jessego, a potem Tommy'ego.Ellie jest w stanie zmusić Abby od pistoletu i walki w obszarze za kulisami teatru.

Abby ostatecznie zyskuje przewagę i brutalnie bije Ellie, zanim Dina interweniuje.Jej ratunek jest krótkotrwały, gdy Abby wyciąga nóż i ma zamiar zabić Dinę.Ellie błaga ją, wyjaśniając, że Dina jest w ciąży, na co Abby odpowiada: „Dobra”.Lev pojawia się jednak i jest w stanie przekonać Abby, aby nikogo nie zabijał.Odkłada broń i pozostawia dwa źle pobity, ostrzegając ich, aby nie próbowali jej ponownie znaleźć.

święta Barbara

Następnie gra skacze do przodu, a Ellie mieszka na farmie z Diną i dzieckiem.Żyją w rodzaju życia, o którym Dina rozmawiała zawsze, ale szczęście jest krótkotrwałe, gdy pojawia się Tommy (który stracił oko po zastrzeleniu przez Abby).Nie zrezygnował z własnego zadania zemsty i mówi Ellie, że uważa, że znalazł Abby w Południowej Kalifornii.Chociaż nie może odejść z powodu swoich obrażeń, ma nadzieję, że Ellie Will.Zanim Ellie może coś powiedzieć, Dina zmusza Tommy'ego do odejścia i mówi mu, żeby nigdy nie wracał.

Wciąż cierpiące koszmary i poczucie winy Ellie postanawia znaleźć Abby.Próbuje wymknąć się w nocy, ale Dina łapie ją i błaga, żeby została.Ale Ellie musi dokończyć to, co zaczęła i zostawia Dinę i dziecko za sobą.

Przejrzyj do Abby i Lev w Santa Barbara, gdzie oboje szukają jakichkolwiek znaków świetlików.Krążyły pogłoski, że świetliki przegrupowały się, a Owen uważał, że Santa Barbara była jedną z ich nowych baz domowych.Oboje ostatecznie znajdują radio i nawiązują kontakt z grupą Fireflies, ale podskakują przez zmilitaryzowaną grupę o nazwie The Rattlers.

The Last of Us 2 Ending Explained and Spoiler Discussion (3)

Ellie dociera do Santa Barbara, znajduje łódź Abby i zaczyna jej szukać.Ma przerwę z niektórymi rattlerami i jest źle ranna.Zaraz ją zabiją, ale jest w stanie się uwolnić i dowie się, że Abby jest przetrzymywana w pobliskim więzieniu Rattler.

Ellie prześladuje więzienie, zabijając na sobie wszelkie rattlery, ale nie znajduje Abby w celach.Uwolnia wszystkich jeńców, a oni mówią jej, że Abby jest przywiązany do postu przy brzegu jako forma tortur.Ellie znajduje Abby i rozwiązuje ją, ale walczy z własną raną.Abby chwyta Leva z pobliskiego słupka i próbuje uciec z nim na motocyklu, ale pojawia się Ellie i mają brutalną walkę, która obejmuje Abby odgryzającą dwa palce Ellie.Podczas gdy oba są wyraźnie w osłabionym stanie, Ellie zyskuje przewagę i zamierza utonąć Abby, ale w ostatniej chwili decyduje się tego nie w ostatniej chwili.Podobnie jak Abby wcześniej, Ellie pozwala wrogowi odejść.

Ellie wraca na farmę, ale odkrywa, że Dina i dziecko zniknęły.Każdy pokój jest usuwany, z wyjątkiem Ellie, który zachowuje wszystkie jej Oldmementos, w tym gitarę Joela.Próbuje zagrać na gitarze, ale jej brakujące palce uniemożliwiają jej wyrywanie doskonałych nut.Następnie Ellie pamięta swoją ostatnią rozmowę z Joelem, w której omawiają próbę odbudowy ich związku.Kiedy retrospekcja kończy się, Ellie kładzie gitarę przy oknie, znak, że jest gotowa pozwolić Joelowi odejść, i odchodzi od farmy.

Ostatni z nas część 2zmusza swoich graczy do konfrontacji z trudnymi sytuacjami i próba zrozumienia motywacji wszystkich swoich bohaterów.Jest to niezwykle gwałtowne i niewiarygodnie ponure, ale są chwile nadziei, które próbują się przebić.Mimo to będzie wybór przedstawienia zarówno Ellie, jak i Abby jako uzasadnionych w ich działaniach, które sprawi, że gra będzie bardzo interesującym elementem rozmowy.

Ostatni z nas część 2jest teraz dostępny na PS4.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Maia Crooks Jr

Last Updated: 15/10/2023

Views: 5791

Rating: 4.2 / 5 (43 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Maia Crooks Jr

Birthday: 1997-09-21

Address: 93119 Joseph Street, Peggyfurt, NC 11582

Phone: +2983088926881

Job: Principal Design Liaison

Hobby: Web surfing, Skiing, role-playing games, Sketching, Polo, Sewing, Genealogy

Introduction: My name is Maia Crooks Jr, I am a homely, joyous, shiny, successful, hilarious, thoughtful, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.