Zapoznaj się z kodem PUK w Movistar, Vodafone, Orange i więcej operatorów (2023)

Wszyscy mylimy się z kodem PIN lub znamy kogoś, kto musiał przeszukać plastikową kartę w szufladzie towarzyszącym SIM i gdzie jest pisanie.Ale nie zawsze jesteśmy znalezione lub kod nie zawsze jest rejestrowany po latach od czasu zawarcia umowy.Dlatego ciekawie jest wiedzieć, jak poprosić kod u wszystkich operatorów, aby odblokował telefon.

ITrzy razy źle wprowadzasz kod PIN,Telefon komórkowy jest zablokowany.Jest tak u każdego operatora w Hiszpanii i będzie zablokowany niezależnie od posiadanej umowy.Podczas trzeciej nieudanej próby pyta cię PUK.Ośmioletni kod, którego normalnie nie znamy na pamięć, ale na szczęście możemy się skonsultować.

Jaki jest kod PUK

Kod PUK jest kodem ośmiu cyfr, który pozwala nam odblokować kartę SIM, gdy nie znamy kodu PIN lub myliśmy go kilka razy.Jest to kod o większym bezpieczeństwie niż poprzedni, którego nie musimy używać za każdym razem, gdy włączamy telefon, ale tylko wtedy, gdy jest blokowany.Ponadto, w przeciwieństwie do dobrze znanego szpilki, nie możesz go zmienić.TenKod nie można zmienić iJest to klucz, który starasz się zapewnić telefon do większego bezpieczeństwa, aby każdy mógł uzyskać dostęp bez Twojej zgody.

Kiedy źle wprowadzisz kod PIN trzy razy, może on błędnie przejść lub po prostu dlatego, że nie pamiętasz, pytasz kod PUK.Nie wiemyKod PUKPamięć, z wyjątkiem tego, że często mylimy się i skończyliśmy zapamiętywanie go, chociaż jest to bardziej skomplikowane.

Co się stanie, jeśli wiele razy wprowadzisz kod PUK?Jest to mało prawdopodobne, ponieważ ogólnie wprowadzamy ten kod lub kombinację cyfr posiadających je przed nami i wcześniejszymi konsultacjami.Ale bądź ostrożny, ponieważ jeśli źle go wprowadzisz, SIM zostanie ostatecznie zablokowany, dopóki operator go odblokuje.Operatorzy potwierdzają, że karta jest zablokowanaJeśli źle wprowadisz kod około dziesięć razy.W takim przypadku musisz zostać odblokowany, chodząc do specjalistycznego sklepu lub prosząc o jego duplikat.

Jak skonsultować się

Każdy operator może podjąć kilka różnych kroków podczas konsultacji, chociaż wszyscy zgodzą się, że kod PUK jest kodem ośmiu cyfr bezpieczeństwa, których nie można zmodyfikować i że będziesz potrzebować, jeśli zablokujesz swoją kartę, źle rozumiejąc pin.I nie więcej niż jeden czas może nam się zdarzyć, że mylimy się w klubie i blokujemy SIM nieumyślnie.

Chociaż, jeśli nadal masz szczęście, aby zachować kartę, z której wziąłeś SIM, prawda jest taka, że ​​zawsze możemy zobaczyć w niej kod.Jest to karta, którą nam dają przy zakupie, zawierasz umowę lub wykonujesz przenośność.W szczególności znajduje się na kawałku plastiku lub tektury, na której znajduje się twój SIM.Ale po latach ... to normalne, że nie wiemyGdzie jest ten kawałek kartonu lub plastikuI wtedy mamy problem.Lub dlatego, że nie zawsze bierzemy go ze sobą.Dlatego będziesz miał kolejną bardzo inną alternatywę.Zasadniczo będziesz musiał skonsultować się z aplikacjami, stronami internetowymi lub telefonami kontaktowymi różnych operatorów

Ale Vodafone

Vodafone pozwala nam zapoznać się z kodem PUK z obszaru klienta, niezależnie od tego, czy dokonałeś nowego rozładowania, tak jakby była to przenośność.MócZrób to z aplikacji, mój vodafonelub z obszaru klienta na stronie internetowej.W przypadku, gdy nigdy nie korzystałeś z obszaru klienta, ale tak, musisz zarejestrować się w swoich danych.

 • Strona internetowa

Po wejściu do środka możemy uzyskać PUK ze strony internetowej Vodafone, musisz uzyskać dostęp do obszaru klienta za pomocą danych osobowych.Raz tutaj przejdź do przycisku "Menu„Z boku strony głównej i poszukaj sekcji„ My Devices ”.Zobaczysz, czy masz kilka SIM.Poszukaj żądanego numeru, a oprócz kodu PIN możesz zobaczyć kod PUK.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (1)

 • Telfle

Zadzwoń do 1550 bezpłatny telefon, który jest dostępny przez cały dzień, 24 godziny, od dowolnego operatora krajowego.Kiedy powieszyszOtrzymasz SMS na telefon komórkowyZ tego, który nazwałeś (który nie musi być twój) z potrzebnym kodem.Ponadto możesz go również mieć, jeśli pójdziesz do pobliskiego sklepu Vodafone.

W przypadku przenośności będziesz miałKod z tyłu plastikowego wspornika, ale możemy również wykonać poprzednie kroki, aby się z tym skonsultować.Możesz jednak skontaktować się również z obsługą klienta na wypadek, gdybyś miał jakieś pytania lub nie otrzymałeś SMS -ów, o których wspomnialiśmy powyżej: 22123.

W Movistar

Podobnie jak w przypadku poprzedniego operatora, w przypadku Movistar pozwala nam również skonsultować sięZ prywatnego obszarulub proszenie ich o wysłanie go na przykład innej osobie.W obszarze prywatnym możemy to zobaczyć w moim Movistar w aplikacji lub w obszarze klienta internetowego.

 • Obszar klientów

W obszarze klienta możesz uzyskać dostęp do użytkownika i hasła, a po lewej stronie menu możesz przejść do „Wysiłki” do „linii” i wybrać opcję „PUK / IMEI / SIMLOCK”.Po raz tutaj wybierz linię mobilną, jeśli jest ich kilka i pozwól ci odzyskać kod w celu odblokowania telefonu.Również w aplikacji zawsze możesz to zrobić, aby instalacje w innym smartfonie nie jest zablokowane.Musisz tylko iść„Moje produkty”i wybierz linię mobilną, którą chcesz kod.Tutaj zobaczysz kombinację ośmiu cyfr do odblokowania.

 • PUK Consultation

Movistar ma również określoną usługęZapoznaj się z kodem PUKJeśli zapomniałeś.Musisz po prostu wprowadzić numer telefonu i identyfikator uchwytu linii.Zauważ, żePotrzebujesz identyfikacji posiadaczaJeśli jest to dodatkowa linia i jest w imieniu twojego partnera, twojego ojca lub matki.Pozwoli nam to uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia, jeśli nie możemy otworzyć obszaru prywatnego.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (2)

Pomarańczowy

W operatorach Orange pozwala nam również zdobyć PUK zarówno przez telefon, jak i jeśli wprowadzisz obszar klienta z komputera, tabletu lub z innego telefonu komórkowego.Najprostszą opcją jest wywołanie z innej linii pomarańczowej lub od innego operatora.Ale z Internetu lub aplikacji na telefon komórkowy możemy uzyskać kod wchodzący w obszar klienta.

 • Przez telefon

Możesz to zrobić1470Jeśli telefon komórkowy, z którego dzwonisz, jest pomarańczowy lub 656001470, jeśli pochodzi od innego operatora.Po wezwaniu automatyczne zdanie otworzy się tam, gdzie będziesz musiał wpisać numer telefonu, który chcesz odblokować kod.Następnie DI „PUK Consultation” i będziesz musiał przedstawić swój NIF.Automatycznie wyrażenie da ci osiem cyfr, których potrzebujeszByć w stanie odblokować smartfon.

 • Obszar klientów

Jeśli chcesz, możesz to zrobić z obszaru klienta na komputerze lub tablecie lub jeśli masz inny telefon komórkowy, który nie jest zablokowany.Uzyskujemy dostęp do obszaru klientów pomarańczowychWprowadzamy z naszym użytkownikiem i hasłem.Po wejściu do obszaru klienta musimy przejść do sekcji „My Line” u góry ekranu.W sekcji należy po prostu sprawdzić szczegóły linii, w której zobaczysz PUK ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami.

Również w aplikacji możesz to zrobić, uzyskując dostęp do ”Moja linia"Gdy znajdziesz się w środku, będziesz musiał przejść do zakładki »Zarządzasz SIM«.Następnie w tym menu będziesz musiał odtworzyć w szczególności na karcie SIM i możesz zobaczyć osiem cyfr.Jak w pozostałej części operatorów, możeszZnajdź PukW ramach plastikowej wsparcia, w którym otrzymujesz kartę SIM, ale możesz nie wiedzieć, gdzie ona jest.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (3)

W Yoigo

Jeśli chcesz zapamiętać lub szukać kodu PUK Yoigo, ponieważ zapomniałeś PIN, możesz zadzwonić do operatora z innego telefonu, niezależnie od tego, czy być Yoigo.Oczywiście z obszaru klienta możesz to zrobić.

 • Przez telefon

Jeśli zadzwonisz z umowy z umową w operatorze, możeszZrób to za darmo w 622.Jeśli nie, z dowolnego telefonu możesz zadzwonić622 622 622I dadzą ci oryginalną kartę karty (jeśli jej nie zmieniłeś) lub PUK, jeśli wyczerpałeś wszystkie możliwe próby.

 • Obszar klientów

Podobnie jak reszta, pozwala również skonsultować się z nim z obszaru klienta lub aplikacji.Po prostu uzyskaj dostęp do użytkownika i hasła do mojego Yoigo i przejdź do sekcji Ustawienia.Z korekt musimy iść ”Bezpieczeństwo„I znajdziemy to.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (4)

W Jazztel

Jeśli zablokowałeś telefon komórkowy za pomocą błędnego kodu PIN, JazzTel pozwala nam uzyskaćKod ośmiuJak w przypadku reszty firm.Ponadto, podobnie jak w pozostałych, możesz zapoznać się z nim w plastiku lub oryginalnej dokumentacji karty i jest niezmienna w czasie.W takim przypadku będziemy również mieli możliwość odkrycia, co to jest ze strefy klienta lub dzwoniących przez telefon.

 • Obszar klienta i aplikacja

Jeśli chcesz, możesz uzyskać dostęp z obszaru klienta Jazztel.Uzyskaj dostęp do strony głównej linii, którą chcesz zarządzać.Na końcu strony znajdziesz sekcję o nazwie „Y również” i możesz zobaczyć „SIM Management”.W tej sekcji, COO, które zobaczysz poniżej, zobaczyszSzczegóły ICC, kodu PIN i PUK.Również w zastosowaniu Jazztel możesz przejść do „moich produktów”.Uzyskać dostęp do określonej linii i przejdź do "Kierownictwo Tak"Tutaj możesz wybrać opcję „PIN/PUK”.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (5)

 • Przez telefon

Kolejna opcja w JazztelDzwoni przez telefon.Wyjaśniają ze strony internetowej pomocy: „Zadzwoń do 1565 (harmonogram od poniedziałku do niedzieli, od 8 do 24h) z innej linii mobilnej Jazztel, która nie jest tą, którą zablokowałeś, lub z ustalonego telefonu lub linii mobilnej innego operatora, dzwoniąc do AL640 001 565 565 ”Po wezwaniu wyrażenie zapyta Cię o numer telefonu komórkowego, którego chcesz.Będziesz musiał podać swój NIF i otrzymasz w zamian osiem cyfr kodu PUK, którego musisz użyć.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (6)

En Lowi

Z aplikacji LOWI można uzyskać dostęp do tych samych informacji, która znajduje się w „Plastikowej karcie, która jest w nieznanym miejscu pobytu”, wyjaśniają na stronie internetowej własnego operatora.Gdy zbierają się w tej sekcji, możesz zapoznać się z nim na nadchodzącej karcie.Ale jeśli go zgubiłeś, możesz przejść do strony internetowej.

 • Z aplikacji

Możesz iść doZastosowanie mojego LOWIi dostęp do użytkownika i hasła.W sekcji konfiguracji linii musisz przejść do opcji „SIM” i będziesz mieć dostęp do tych samych informacji.Możesz uzyskać kod PIN i kod PUK.

 • Przez telefon

Możesz również zadzwonić do LOWI w obsłudze klienta.Możesz zadzwonić 121 z telefonu operatora z obsługą klienta od poniedziałku do niedzieli od 9:00 do 22:00.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (7)

Pepefon

Firma Pepephone, podobnie jak wszyscy, pomoże nam również na wypadek, gdybyśmy zapomnieli o pinie naszej karcie lub wprowadziliśmy ją zbyt wiele razy i nie znamy PUK.Jak możemy czytać w wsparciu firmy, kod PUK znajduje się w części karty, w której uwzględniono sam SIM.Pamiętaj, że zawsze jest lepsze, aby pozostawić trochę próby umieszczenia szpilki, jeśli nie jesteś pewien, ponieważ zawsze łatwiej będzie to znaleźć niż z PUK.To są sposoby, aby go zdobyć, jeśli jesteś z Pepefon:

 • W moim Pepefonie

The Pepephone CompanyMa twoją obsługę klienta, zarówno w wersji internetowej, jak i w wersji aplikacji dla Androida i iOS.Na obu platformach możemy bardzo łatwo zapoznać się z naszym kodem PUK, wybierając linię mobilną (uważaj, jeśli jesteś kilka w swoim imieniu) i kliknięcie ustawień linii.Stamtąd możesz zobaczyć kod ośmiu, który sprawi, że odzyskasz SIM.

 • W e -mailu

Pepefone ma wywołania ESIM, które są wariantem kart SIM, które są już wstępnie zainstalowane na niektórych urządzeniach, takich jak telefony komórkowe lub smartwatch.Jeśli mamy jeden z tych ESIM, kod PUK można znaleźć w tym samym e -mailu, w którym przybył kod QR aktywacji

 • Przez telefon

Kolejną alternatywną opcją jest przejście do telefonu, który ma pepefon obsługi klienta.Liczba wynosi 1706 i jest całkowicie wolna.Chociaż, jeśli jesteś w tym czasie za granicą, powinieneś skontaktować się z następującym numerem: (+34) 634 501 212.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (8)

W Másmóvil

Jeśli jesteś obecnie w Masmóvil, możesz również zapoznać się z kodem PUK na różne sposoby.Będziesz musiał wykonać tylko kilka prostych kroków.Ponadto, podobnie jak w pozostałych firmach, jeśli wprowadziłeś błędny pin 3 razy, SIM zostanie zablokowany i będziesz potrzebowaćPUK, aby go odblokować.Następnie wyjaśniamy, jak to zrobić:

 • Na stronie internetowej

Będziesz musiał uzyskać dostęp do prywatnego obszaru Masmóvil, a następnie kliknąć „Linie i produkty”.Następnie będziesz musiał uzyskać dostęp do „roamingu i ustawień” i na koniec kliknij „kod PUK”.

 • Z aplikacji Másmóvil

Podobnie możesz to zrobićZ zastosowania Másmóvil,Chociaż jeśli masz zablokowane urządzenie, powinieneś uzyskać dostęp z innego terminala.Kroki są dokładnie identyczne, że na stronie internetowej będziesz musiał przejść do „linii i produktów”, „roamingu i ustawień” oraz, aby zakończyć, kliknąć „kod PUK”.

Z drugiej strony musisz pamiętać, że jeśli po 10 błędnych próbach kodu PUK nie zaznacz właściwej cyfry, karty SIMJest całkowicie zablokowany,Musisz więc udać się do operatora, aby ułatwić nową kartę o podobnej strukturze.Dużo oka, jeśli nie chcesz blokować swojej karty!

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (9)

En Virgin Telco

Jeśli umowa z linii mobilnej, którą masz z Virgin Telco, możesz również uzyskaćWsparcie podczas odzyskiwania kodu PUK.Chociaż hasło tego operatora jest zaangażowane w łamanie zasad, w tym przypadku nie będą musieli tego robić, aby ci pomóc.Masz kilka sposobów odzyskania kodu, a tym samym możesz kontynuować korzystanie z telefonu komórkowego:

 • I WhatsApp

Jest to szczególnie szybka metoda kontaktu, do której można skorzystać z natychmiastowego wsparcia.Po prostu musisz wysłaćWiadomość do numeru WhatsApp 688 722 400i podnieś swój problem.Nie martw się, ponieważ strata Puk jest dość powszechna i już wiesz, jak działać.Poproś o twoje dane osobowe o zidentyfikowanie cię, a następnie pomogą w odzyskaniu.

Harmonogram opieki WhatsApp odbywa się od poniedziałku do piątku od 8:00 do 22:00 oraz w soboty i święta od 09:00 do 22:00.

 • Przez telefon

Oczywiście,Możesz również zadzwonić telefoniczniedo 900 840 280 z terytorium krajowego lub do numeru 688 688 225 Jeśli jesteś poza Hiszpanią.Harmonogram telefoniczny jest taki sam jak WhatsApp od poniedziałku do piątku, ale zmienia się w soboty tylko od 09:00 do 14:00.Wakacje nie ma obsługi klienta, z wyjątkiem usługi technicznej.

 • Z aplikacji Virgin Telco

Innym sposobem dostępu do informacji o kodzie PUK jest korzystanie z aplikacji, którą ma Virgin TelcoDostępne dla swoich klientów w iOS i Android.Chociaż ta aplikacja jest wykorzystywana w ciągu dnia do dnia do kontrolowania zużycia, jest to również dobry sposób na dostęp do takich danych i, z drugiej strony, mieć dostęp do pinu.Znajdziesz to wszystko w sekcji konta.

Consultar el código PUK en Movistar, Vodafone, Orange y más operadores (10)

I Simyo

Sytuacja jest zwykle i nie musisz się o nic martwić.Jeśli wejdzieszKod PIN błędnie trzy razy, będziesz potrzebować kodu PUK.Ale najczęściej nie ma go ręcznie, ponieważ zwykle nie jest to coś, czego potrzebujemy regularnie.Simio zapewnia nam dwie opcje, aby to zdobyć.

 • Przez telefon

MócZadzwoń za darmo na numer 1644i wyjaśnij swoją sytuację.Harmonogram, w którym możesz to zrobić, pochodzi od poniedziałku do niedzieli od 08:00 do 23:00.W przypadku znalezienia się za granicą będziesz musiał zadzwonić pod numer 0034644100121, ale liczenie, że połączenie będzie wędrowne, a nie bezpłatne tarczenie.

 • Z twojego osobistego obszaru

Wprowadź swój osobisty obszar na stronie internetowej Simio i zidentyfikuj swoją nazwę użytkownika lub dokument tożsamości oraz z kluczem.Po wejściu do środka kliknij „My Panel” iPoszukaj opcji „PUK Code”To znajduje się we właściwym obszarze.W momencie naciśnięcia można już natychmiast zwidowić swój kod PUK.

 • E-mailem

W przypadku znajdowania się w skomplikowanej sytuacji, w której nie można wejść do Internetu ani zadzwonić przez telefon, możesz napisać wiadomość e -mail na SIMYO z adresu support@simyo.es.Konieczne jest wniesienie wszystkich danych osobowych i wyjaśnienie, co się z tobą dzieje, w tym przypadku potrzebę dostępu do kodu PUK.Musisz także wprowadzić swój numer telefonu.

Zapomniane lub utracone kody, co robić?

Proces, jeśli zapomniałeś o jednej lub drugiej zmianie w niektórych rzeczach, łatwiej jest odzyskać telefon komórkowy, jeśli nie masz tylko dostępu do PIN, ale możesz to zrobić, jeśli nie masz dostępu lub pamiętasz oba.Oczywiście jest to trochę dłużej, ale ma rozwiązanie.

Zmień szpilkę lub PUK

Najprostszym sposobem jest posiadanie całkowicie operacyjnego urządzenia z kodem PIN.Aby to zrobić, możemy rozwiązać zastosowanie wywołania i napisać następujący kod:** 05*puk*nuevopin*nuevopin#a następnie kliknij ikonęDzwonić.

Jak możesz sobie wyobrazić, musisz wypełnić pola odpowiednimi danymi.To znaczy, jeśli twój numer PUK to 12345678 i chcesz umieścić pin 9876, kod byłby taki:** 05*1234567*9876*9876#.

Teraz, jeśli nie masz używanego urządzenia do umieszczenia pinu 3 razy, SIM zostanie zablokowany i poprosi cię o udanie się do PUK.Po prostu wpisz numerA następnie ustal nowy PIN do odblokowania telefonu komórkowego.Patrząc w przyszłość, tak, zachowaj PUK w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdybyś go potrzebował i nie musisz uciekać się do wszystkich dodatkowych kroków, które tylko rozszerzają proces.

Poproś o duplikat

Z drugiej strony i dopóki linia jest działająca, Twoja firma może wysłać nas do domu lub jeden z jej sklepów, który pozwoli nam ponownie wykorzystać połączenie danych mobilnych i połączeń.Tenmoże mieć koszt, chociaż będzie to również zależeć od powodu, dla którego nie działa.

W każdym razie za kilka dni możemy użyć karty i komunikować się, ufając, że błąd był w użyciu SIM.Oczywiście jest to znacznie bardziej irytujący proces, ponieważ oznacza to, że konieczność zmiany kart i koniecznośćPoczekaj kilka dni, aby go otrzymać, ale tak pozostawiliśmy, jeśli nie zlokalizujemy PUK SIM lub jeśli jest on w pełni zablokowany.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Melvina Ondricka

Last Updated: 09/12/2023

Views: 5481

Rating: 4.8 / 5 (48 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Melvina Ondricka

Birthday: 2000-12-23

Address: Suite 382 139 Shaniqua Locks, Paulaborough, UT 90498

Phone: +636383657021

Job: Dynamic Government Specialist

Hobby: Kite flying, Watching movies, Knitting, Model building, Reading, Wood carving, Paintball

Introduction: My name is Melvina Ondricka, I am a helpful, fancy, friendly, innocent, outstanding, courageous, thoughtful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.